טיפים לסריקת ספרים – חלק שלישי

סריקת ספרים מחיר

טיפים נוספים לסריקה

• לשימוש מסיבי של סריקת ספרים, כאשר מתכננים לבצע את הליך זיהוי הטקסט הסרוק (OCR) במחשב אחר (במידה ואין רשת) כדאי לשמור את הקבצים הסרוקים בכונן קשיח נשלף.
• סרקו את הקבצים לדיסק השליף והעבירו אותו אחר כך למחשב בו יתבצע העיבוד. בדרך זו הסריקה והעיבוד יכולים להתבצע בו זמנית על שני מחשבים, באמצעות שני אנשים, כאשר האחד סורק והשני מעביר את הקבצים לעיבוד במחשב אחר. לאחר שסיימתם את תהליך העיבוד, כדאי להסיר את הקבצים מהמחשב, כיוון שהם תופסים שטח אחסון יקר.
• המלצה נוספת: לבצע תמיד שמירה. אם אתם אמורים לסרוק מספר ספרים, כדאי שבסיום סריקת ספר להעתיק את הקובץ שקיבלתם לדיסק און קי, לכל מקרה שהקובץ המקורי ייפגם, או יימחק, ולא תצטרכו לחזור שוב על התהליך.
• וכמובן… חשוב להשתמש בסורק מקצועי ולהיעזר בתוכנת זיהוי תווים אופטי שרכשתם כדת וכדין המותאמת לזיהוי תווים בעברית. 

מתוך ויקיפדיה

סריקת ספר הוא תהליך של המרת ספר מודפס לקובץ תמונה דיגיטלי, שלעתים מפוענח גם לגרסת טקסט באמצעות מנוע OCR ממוחשב. המרה זו עשויה להפוך ספריות שלמות למאגר מידע שבקלות ניתן למצוא בתוכו מחרוזת מבוקשת, ואף מקטינה את משקל הטקסט עשרות מונים. כך ניתן, למשל, להנגיש חומר שנכתב בכתב קטן לכבדי ראייה ואף לעיוורים, על ידי המרה לפלט קולי.
לאחר שהספר נסרק, הפצתו בפומבי נעשית במהירות ותוך ויתור על עלויות ההדפסה, הדיו והכריכה הכרוכים בתהליך הפקתו. האדם הסורק מכוונן את איכות הסריקה לפני או אחרי שבוצעה, על ידי חיתוך, הבהרה ויישור התמונה.

טיפים לסריקת ספרים – חלק ראשון

טיפים לסריקת ספרים – חלק שני

רוצים שאנו נסרוק את הספרים שלכם? צרו קשר עכשיו. 

Comments are closed.