סריקת ספרים- למה כולם סורקים את הספרים שלהם

סריקת ספר לקובץ

אם אתה רוצה לקרוא את ספר הנייר שלך על מסך המחשב, במכשיר הסלולארי, בקורא ספרים מסוג קינדל או אפילו בטאבלט, אתה צריך בראש וראשונה לסרוק את הספר לקובץ דיגיטלי שמתאים לקריאה בהתאם להתקן בו אתה רוצה לקרוא את הספר. לכל אחד מההתקנים יש פורמט מיוחד ועליך לוודא שלאחר הסריקה אתה מבצע המרה של הקובץ הסרוק לפורמט הרצוי.
 
אם אתה רוצה לבצע עריכה בתכני הספר (כמובן רק אם יש לך את זכויות היוצרים), לעשות שינויים בטקסט, להוסיף תמונות וכדומה, עליך לבצע סריקה ואחריה להשתמש בתוכנת OCR או להיעזר בחברה הנותנת שירותי המרת קבצים וזיהוי טקסט בקבצים סרוקים.
 
מי שלא יודע , OCR הוא קיצור של זיהוי תווים אופטי – דרך לבצע זיהוי של תווי טקסט מקובץ של דף סרוק ולהמיר אותם לטקסט שניתן לקריאה על ידי מעבדי תמלילים, כגון Microsoft Word, כמו כן ניתן להמיר את הדפים לפורמט PDF שמאפשר לבצע חיפוש ע"י הקלדת מילת המפתח בשדה המתאים בתוכנת הצפייה בקבצי PDF. בעצם כך המסמך ייראה בדיוק כמו ספר לאחר שהוא יעבור סריקה אבל יהיה ניתן לאתר כל מילה המופיעה בו.
 
איכות זיהוי הטקסט תלויה ביכולת של תוכנת ה- OCR לתרגם את התמונה לפונטים בדיוק מקסימאלי. רוב תוכנות ה- OCR הנמצאות בשימוש על ידי חברות הסריקה המקצועיות העוסקות בסריקת ספרים מכילות את רוב הפונטים הנמצאים בשימוש בשנים האחרונות. כיוון שאנו עסקינן בזיהוי טקסט ו- OCR בעברית, הזיהוי הרבה יותר מורכב, קל וחומר כשמדובר בכתב יד או בטקסט מנוקד.
 
בין אם מדובר בספר שהפונטים שלו הם מהשנים האחרונות, או בספר עם פונטים מלפני עשרות שנים, OCR איכותי בעברית יכול לבצע תרגום טוב עם אחוזי זיהוי גבוהים לטקסט הקיים ברוב הספרים. סריקת ספרים לקובץ דיגיטלי יכולה להציל ספרים שהדפים שלהם בסכנת התפוררות כשם שהיא יכולה להפוך ספר נייר לספר אלקטרוני דיגיטלי שיימכר באופן מקוון.
 
סריקת ספרים – למה זה טוב?
 
כדי לחסוך בעלויות הדפסה: במקום להדפיס את הספר ולבזבז דפים רבים ודיו, ניתן לבצע סריקת ספרים לקובץ דיגיטלי כך שאפשר יהיה לצפות בהם בטאבלט, במחשב ובכל התקן נייד עם מסך. 
 
מכירה באינטרנט: במקום להיכנס לשרשרת ארוכה של תהליכים המאפשרים לסופר למכור ספר שכתב, ניתן ליצור ספר בתוכנת עריכה כגון וורד, להמיר אותו לקובץ בפורמט הניתן לקריאה בקוראי ספרים, להעלות אותו למכירה באתרי אינטרנט ולמכור הרבה ובזול. סופרים שאין בידיהם את קובץ המקור של הספר יכולים לקבל ספר אלקטרוני באמצעות סריקת ספרים.
 
ושימור ספרים: כיוון שדפי ספרים נוטים להצהיב, להרקיב, לדהות ולהתפורר סריקת ספרים מאפשרת ליצור עותק דיגיטלי של הספר, זהה למקור ובעל אורך חיים בלתי מוגבל. יצירת קובץ קולי: באמצעות סריקת ספרים ושימוש בתוכנת הקראת טקסט ניתן ליצור ספר להאזנה לעוורים, לבעלי ליקויי למידה או לאנשים שאין להם זמן לקרוא ומעדיפים להאזין לספר תוך כדי נהיגה.
 

להזמנת שירות לסריקת הספרים שלכם 

חייגו עכשיו ל: 054-588-0060

סריקת ספרים ל OCR

Comments are closed.