איך סורקים ספרים לפורמט דיגיטלי

סריקת ספר לקובץ

יצירת אלטרנטיבה לספרי הנייר פותחת אפשרויות רבות ויש לה יתרונות לא מעטים. היתרון הראשון והבולט ביותר הוא הקלות והפשטות בהוצאת ספר דיגיטלי באופן עצמאי, ללא תלות בהוצאת ספרים, ובעלות נמוכה מאוד. הוצאת ספר נייר בהוצאת ספרים הוא תהליך איטי ויקר, תהליך שעולה לא מעט כסף, והוא תהליך שבו אתם תלויים בחסדי הוצאות הספרים, לטוב ולרע.
היכולת שלכם להוציא ספר שלכם במהדורה דיגיטלית עצמאית משחררת אתכם מהתלות ברצונו הטוב של המוציא לאור ומאפשרת לכם עצמאות כמעט מוחלטת בתהליך.

היתרון השני הוא חסכון בכסף. במקום לרכוש ספר נייר במחיר מלא לקוחות יכולים לרכוש ספר דיגיטלי בשליש המחיר. זו גם הסיבה שמו"לים מסורתיים רבים פונים אלינו לבצע סריקה של ספרים ישנים שלהם שהודפסו לפני מספר שנים, וכיום הם רוצים להוציא ספרים במהדורה דיגיטלית למכירה באינטרנט (הם זקוקים לשירותי הסריקה משום שאין להם את קבצי המקור הדיגיטליים).

לאחר שהספרים נסרקים לפורמט PDF, הם עוברים לתוכנות מתאימות לזיהוי טקסט ושם מבוצעת המרה של הקובץ הסרוק לפורמט בר עריכה (כגון וורד), פורמט המאפשר ללקוח לבצע שינויים, עדכונים, תוספות והדפסה מחודשת.

סריקת ספרי לימוד

יתרון שלישי הוא הפשטות. יצירת ספר דיגיטלי מייתרת את הצורך בבזבוז כסף על דפוס, אחסון, שינוע, בלאי וכדומה. מייצרים קובץ דיגיטלי איכותי, מעלים אותו לאתר האינטרנט שלכם, יוצרים מערכת חיוב מאובטחת וזהו.
כל אדם המחובר לאינטרנט ומכל מקום בעולם יכול לקנות ב"חנות" שלכם מבלי שיצטרך להגיע לשם פיזית, או להמתין לקבלת הספר בדואר. מרגע התשלום חולפות מספר שניות והקובץ נשלח לרוכש.

לא רק ספרי קריאה יוצאים כיום במהדורות דיגיטליות. באמצעות תכנון מראש של ספרים המותאמים לקריאה על גבי קוראי ספרים אלקטרוניים ניתן ליצור גם ספרי לימוד למכירה בפורמט דיגיטלי באינטרנט, ללא צורך ברכישת ספר נייר מודפס.

היתרון הרביעי הוא זמינות. ספרים אלקטרוניים / דיגיטליים ניתן להוריד באופן פשוט מכל מקום בעולם. מחשבים ניידים, סמארטפונים וטאבלטים נעשים זולים יותר ויותר, כאשר מנגד מחירי הספרים נשארים ללא שינוי. כיום ניתן לרכוש טאבלט במחיר של קורא ספרים אלקטרוני (כגון קינדל).

עבור רוב האנשים העתיד נמצא באינטרנט. הטכנולוגיה נעשית זולה, מתקדמת וזמינה. הדור הצעיר רוכש את השכלתו באופן דיגיטלי והוא מתמצא פי כמה מהוריו והורי הוריו בשימוש בטכנולוגיות המידע הזמינות. אם הצטברו אצלכם ספרים רבים התופסים מקום רב, אתם יכולים לסרוק ולבצע המרה דיגיטלית שלהם לקבצים בפורמטים שונים.

להבנת תהליך הסריקה לחץ כאן >>

Comments are closed.