שירות לסריקת תמונות

סריקת תמונות ברמת השרון תל אביב

אם החלטת להזמין שירותי סריקת תמונות, סריקת שקופיות ותשלילים, אתה תגלה כי אין הרבה הבדלים בתהליך הסריקה וברמת השירות וזמני האספקה בין ספקי השירות השונים, ולכן כדאי לבדוק הצעות של כמה חברות לפני שאתה מוסר את התמונות לסריקה

סריקת תמונות באופן עצמאי באמצעות סורק ביתי במתכונת של סריקת תמונה אחת אחרי השניה הוא תהליך שלוקח זמן רב. שנית, לעיתים צריך להשקיע גם ברכישת תוכנות עריכת תמונה כגון פוטושופ כדי לעשות תיקוני צבע.

הזמנת שירותי סריקת תמונות מחברה המתמחה בכך חוסך לך את הטרחה ואת כל העבודה המייגעת הזו. כל מה שאתה צריך לעשות הוא לפרק את כל התמונות מהאלבומים, לרכז ולארוז אותם בשקית או בקופסה ולשלוח אותם לשירות הסריקה. 

כיצד בוחרים חברה לסריקת תמונות 

במונחים של עלות הסריקה כדאי לבדוק אם השירות כולל פירוק והוצאת התמונות מהאלבומים והחזרתם למקומם בתום הסריקה, ניקוי התמונות, איזה סוג של תיקוני צבע עושים, אילו פורמטים של שקופיות ותשלילים סורקים, וכמה זמן זה לוקח. כמו כן כדאי לשאול באיזה סורק תמונות הסריקה מתבצעת. כדי לסבר את האוזן נציין שאנו משתמשים בסורק חדשני ומתקדם מתוצרת חברת קודאק (החברה שמובילה את תחום את הצילום והסריקה בעולם). 

חלק מהחברות שנותנות שירות לסריקת תמנות מבצעות סריקה גם לנגטיבים וגם לשקופיות והן תחזרנה את כל מה שמסרת לסריקה באותו סדר שהם קיבל אותו. אבל לפני שאתה מזמין כדאי שתבדוק את איכות שירותי הסריקה של החברה ומה כלול במחיר. 

כבר בשלב זה נדגיש שסקאנבוק – דוקיומנטס אינה מבצעת סריקת נגטיבים וסריקת שקופיות. כמו כן איננוו מבצעים תיקוני צבע ואיכות בתמונה הסרוקה. הסיבה לכך פשוטה – תיקוני צבע ואיכות לכל תמונה נמשכים זמן רב והם עולים ללקוח בהתאם. כיום, באמצעות תוכנות עריכה חינמיות הפועלות און ליין באינטרנט או ניתנות להורדה (כגון Gimp), כל אחד יכול לבצע את תיקוני הצבע והאיכות באופן עצמאי, לאחר שקיבל את הקבצים הדיגיטליים שייצרנו בתהליך הסריקה. 

סריקת תמונות – ניקוי, תיקון צבע והסרת פגם 

סקירה מהירה של נותני שירותי סריקת תמונות תגלה שרוב החברות אינן מנקות את התמונות, השקופיות והתשלילים מאבק, לכלוך וטביעות אצבעות. חלק מהחברות עושות סריקה, חיתוך, סיבוב, תיקון צבע והסרת עיניים אדומות, כל זאת באמצעות תיקונים אוטומטיים שעושה תוכנת הסריקה באופן אוטומטי לכל תמונה שנסרקת. 

חברות סריקה אחרות מבצעות בנוסף גם תיקון צבע והסרת שריטות באופן ידני באמצעות Photoshop. תהליך זה נותן תיקון צבע מעולה ושיפור משמעותי באיכות התמונות, בעיקר כשמדובר בתמונות פגועות ושרוטות. ככלל, אם התמונות שלך במצב סביר אין צורך בתהליך הידני ותוכל לבצע בעצמך (בחינם כמובן) את תיקון הצבע בקבצים שתקבל.  

Comments are closed.