כדאי לסרוק תמונות

סריקת תיקים,סריקת תיקים רפואיים,סריקת תיקי מרפאה, סריקת תיקיות,סריקת תיקיות רפואיות,סריקת תיקיות מרפאה
 
מידי פעם כשאתה הולך לחפש תמונות ישנות שלך ושל בני המשפחה בקופסת הנעליים בעליית הגג, מה אתה מוצא? תמונות יקרות שדבוקות זו לזו, אחת על השנייה, בערמות ובבלגן. אם חלילה יקרה אסון שיהרוס את התמונות, אתה תאבד את כל זכרונות הצילום שלך לתמיד. 
 
אז איך אתם מונע מהזכרונות הצילומיים שלך להסתלסל מרוב עובש ולחות, להצהיב ולהירקב או פשוט להתיישן ולהתבלות? הדרך המקובלת ביותר היא לבצע סריקת תמונות. באמצעות סורק תמונות מקצועי ומיוחד אתה ממיר את התמונות שלך לפורמט דיגיטלי הניתן להצגה על מסך המחשב, במחשב הנייד, בסמארטפון, בטאבלט או על כל התקן דיגיטלי אחר. אתה גם יכול להעלות אותם לאינטרנט (לאתרי שיתוף תמונות כגון פליקר) ולשתף אותם עם הדודה יפה מעפולה. 
 
כיצד סורקים תמונות? 
 
הדרך הקלה ביותר לבצע סריקת תמונות היא להשתמש בסורק מסמכים פשוט שניתן לקניה בכל חנות מחשבים בסכום של כמה מאות שקלים. אתה פשוט מרים את המכסה של הסורק וממקם את התמונה שלך על לוח הזכוכית. באמצעות תוכנת הסריקה הנילווית לסורק, אתה מגדיר את האופציה תצוגה מקדימה ולאחר סריקה קצרה התוכנה מציגה את התמונה על המסך. לאחר מכן אתה חותך את התמונה לגודל הרצוי לך ופשוט לוחץ על כפתור הסריקה. התמונה תיסרק שוב ותוכל לבצע שמירה לתיקיה המתאימה במחשב. 
 
פורמט מועדף של תמונות סרוקות 
 
הפורמט הטוב ביותר לשמירת התמונה הסרוקה שלך הוא פורמטjpg . בפורמט זה התמונה הסרוקה נדחס כך שגודל הקובץ הופך להיות קטן יותר. על ידי דחיסת הקובץ, תמונות סרוקות בפורמט jpg הן באיכות מעט נמוכה כיוון שמספר פיסות המידע הולכות לאיבוד בתהליך הדחיסה.
 
אם תנסה להגדיל תמונה כזו על המסך תוכל לראות שהאיכות של התמונה נמוכה יותר. יחד עם זאת, בפורמט jpg הוא אידיאלי כשמבצעים סריקת תמונות, קל לעבוד איתו וקל להוריד תמונות בפורמט הזה. 
 
סריקת שקופיות ונגטיבים (תשלילים) 
 
אתה לא צריך להסתפק בסריקת תמונות. אתה יכול גם לסרוק את השקופיות והתשלילים שלך כדי ליצור גיבוי לכל ההיסטוריה האישית שיש לך בפורמט דיגיטלי. פגעי הזמן משפיעים לרעה לא רק על תמונות וספרים אלא גם על שקופיות ותשלילים. אין שום ערובה שבכל נקודת זמן שתבחר תוכל להציג את השקופיות שלך ולפתח תמונות מהנגטיבים, בעיקר אם חלפו מספיק שנים מאז שהם נוצרו.
 
כדי לא לקחת הימור בנוגע לאורך החיים של השקופיות והנגטיבים שלך, הפעולה הטובה ביותר שתוכל לעשות כדי לשמור על תיעוד מצולם מדויק של ההיסטוריה המשפחתית היא לבצע סריקת שקופיות וסריקת נגטיבים לפורמט דיגיטלי. 
 
שירותי סריקה 
 
אם אינך יכול לסרוק את התמונות שלך בעצמך, האלטרנטיבה שלך היא להשתמש בשירותי סריקה בתשלום. חשוב לדעת שאין טעם שתסרוק ברזולוציה גבוהה יותר מאשר  300 dpi, אלא אם כן אתה רוצה להדפיס תמונות באיכות גבוהה מאוד. באופן כללי, 300 dpi היא הבחירה הטובה ביותר לסריקת תמונה. אם תרצה לסרוק ברזולוציה גבוהה יותר תצטרך לשלם סכום גבוה יותר וגודל הקובץ יהיה גדול יותר. זה אומר שאתה הולך לסתום נפח רב של הכונן הקשיח.
 
אם יש לך הרבה תמונות לסרוק כדי להעלות לאינטרנט, סריקה ברזולוציה גבוהה כרוכה בטעינה איטית בזמן שתעלה אותם לתיקיית התמונות באינטרנט, או אם תשלח אותם לחברים שלך כקובץ מצורף לדואר אלקטרוני.

סריקת תמונות היא השיטה האידיאלית לשמירת התמונות היקרות שלך מפגעי הזמן או מכל נזק אחר.  אתה לא צריך לדאוג מפני דהייה של תמונות, הידבקות שלהן זו לזו או שחלילה הן יישרפו, יתבלו, יצהיבו או יירטבו ויאבדו לנצח. 
 
סריקת אלבומי תמונות

Comments are closed.