?כיצד ומדוע כדאי לסרוק תמונות ישנות

 
 
סריקת תמונות בהוד השרון תל אביב

בשנים האחרונות כמות התמונות הדיגיטליות המיוצרות מידי יום מגיעה למיליונים רבים. הקלות הבלתי נתפסת של צילום תמונות דיגיטליות כיום הוא ממש משחק ילדים לעומת פרוצדורת הצילום והפיתוח בעבר. כאשר כבר כמעט ואין צורך במצלמות סטילס פשוטות עם פילם או במצלמות סטילס דיגיטליות משוכללות יותר ורוב התמונות הדיגיטליות מיוצרות במכשירי הסמארטפון, הצורך בהדפסת התמונות בחנות הצילום השכונתית הפך כמעט למיותר.  יחד עם זאת חשוב לזכור שכל אחד מאיתנו מחזיק בביתו אלבומי תמונות ישנים אשר תוכנם אינו שמור בפורמט דיגיטלי על גבי דיסק קשיח והם יכולים להיעלם. 
 
למי מאיתנו אין בבית מאות או אלפי תמונות ישנות ומצהיבות? הזמן שעובר פוגע באיכות התמונות בגלל התיישנות ובלאי טבעי. אם נוסיף לכך את הסכנה האפשרית באובדן, בנזק או בגנבת התמונות, נבין שחייבים לפעול ולעשות מעשה, ועדיין לא דיברנו על המקום הרב שהן תופסות.
בהשוואה לעבר מאוד קל ופשוט כיום לצלם תמונות ולצפות בתוצאה מיד. אם יש ברשותכם טלפון נייד או טאבלט בעל מצלמה ניתן לצלם כאוות נפשכם בכל מקום ובכל זמן. לאחר הצילום אפשר לשמור את התמונות על המחשב, להעלות לפייסבוק או לשלוח במייל מבלי לדאוג שהתמונות יינזקו.
 
סריקת אלבומים
 
סריקת תמונות  ישנות
 
להבדיל מתמונות חדשות שאנחנו מצלמים היום בקלות ויכולים מחר לצלם שוב, לתמונות ישנות יש ערך סנטימנטאלי ללא מחיר. כל זיכרונות העבר שלנו מוטבעים בתמונות הללו וחשוב מאוד שנשמור אותן. מה עושים כאשר רוצים לצפות בתמונות הללו בכל רגע נתון מבלי לכתת רגלינו לארון האלבומים? מה אם אנחנו רוצים לחלוק את התמונות עם אחרים? במידה והתמונות במצב טוב ועדיין לא התבלו, אבדו או דהו יהיה יותר קל לעשות זאת כאשר התמונות כבר דיגיטליות.
 
הדרך הטובה ביותר כיום לשמור על התמונות הישנות שלכם היא לסרוק אותן ולאחסן אותן באופן דיגיטלי בדיוק כפי שעושים עם תמונות ממצלמה דיגיטאלית או בסמארטפון. סורקים אותן ושומרים במחשב. ניתן לעשות זאת לבד או להזמין שירותי סריקת תמונות. היתרון הגדול של סריקת תמונות לקבצים דיגיטאליים מאפשרים לשמר את תוכן התמונות לאורך זמן ולוודא שאם חלילה תמונות המקור ניזוקות, התוכן שלהן יישאר.
 
סריקת תמונות ביתיות – מה הרזולוציה המומלצת?
 
אם אנחנו רוצים להבין כיצד לבצע סריקת תמונות חשוב שנדבר קצת על איכות התמונות. אחד הדברים שמייצג את איכות הסריקה הוא הרזולוציה. סורק ביתי פשוט מהסוג שנכנה ב- 500 ש"ח באופיס דיפו סורק באיכות מוצהרת של 4800 DPI ואפילו יותר. מה פירוש המושג DPI? בתרגום פשוט המושג מהווה אינדיקציה למספר הנקודות באינץ' אחד. רוב האנשים חושבים שככל שיסרקו ברזולוציה גבוהה יותר כך ייטב. אלא שזה נכון עד רמה מסוימת שלאחריה זה מהווה כבר חסרון.
 
סריקת תמונה רגילה ברזולוציה המקסימלית של הסורק תהיה איטית מאוד ותיצור קובץ בנפח של מאות מגה-בייט ויותר. גם אם תהיו מוכנים להמתין זמן רב לסריקה של כל תמונה, היכן תאחסנו אלף תמונות שכל תמונה במשקל של 1 גיגה בייט? אתם לא תוכלו לשתף את התמונות באינטרנט, לא תוכלו לשלוח אותן במייל ותתקשו לאחסן את כולן במחשב שלכם. הרזולוציה המתאימה לסריקת תמונות ביתיות בצבע היא 300 DPI ולא יותר.
 
מתי כדאי לסרוק ברזולוציה גבוהה יותר? אם רוצים לייצר שלט, פוסטר או כל מדיה אחרת שאמורה להיות מודפסת על שטח גדול. או אז נבצע סריקה באיכות גבוהה יותר. 300 DPI היא הרזולוציה האופטימאלית לסריקת תמונות ביתיות. אם אתם צריכים לסרוק תמונות פספורט קטנות תוכלו לעשות טסטים לסריקה ברזולוציה גבוהה יותר. כמו כן כדאי לבחור בסריקה במצב צבע מלא או 24 סיביות. סריקה מעבר לזה לא תיתן לכם יתרון.

 

הכי זולים בארץ – 25 אג' לתמונה

בהזמנה של מינימום 500 ש"ח 
המחיר אינו כולל מע"מ

 לסריקת תמונות צלצל עכשיו: 054-588-0060

Comments are closed.