כיצד מנקים סורק מסמכים מקצועי לסריקת ארכיון

השכרת סורק מסמכים 
 
רכשתם (או שכרתם) סורק מסמכים מקצועי לסריקת ארכיון המסמכים במשרד. עבדתם איתו חודש רצוף, סרקתם אלפי מסמכים ואפילו לא בדקתם שהקבצים הסרוקים מכילים פס שחור ארוך החוזר על עצמו בכל מסמך סרוק. מדוע זה קורה וכיצד ניתן למנוע את התופעה? בשורות הבאות נלמד אתכם.

מסמכים המודפסים במדפסות מכילים שכבת טונר או דיו שאינה צמודה לדף במאה אחוז. אם תעבירו מטלית לחה לבנה על המסמך, תגלו שהיא שינתה את צבעה לאפור. כאשר המסמכים הללו נכנסים לסריקה, הם עוברים אחד אחד על פני משטח זכוכית שמתחתיו נמצא חיישן הצילום. אם גרגר אבק מתיישב על המצלמה, הוא נחשף למעבר של מאות דפים החולפים עליו וצובעים אותו לשחור. ברגע שהמסמכים חולפים על פני הגרגר השחור נוצר פס מריחה שחור לאורך המסמך הסרוק.
המריחה אינה קיימת על הדף אלא רק בקובץ הסרוק. כדי להבטיח שהסורק יספק ביצועים גבוהים לאורך זמן, חובה לשמור אותו נקי, ללא אבק או הצטברות של לכלוך על משטח הצילום הפוגעים קשות באיכות הסריקות. אחת הסיבות ששירותי סריקת מסמכים עולים לא מעט היא הבלאי שיש לסורקים במהלך הסריקה. חלקי החילוף והמתכלים עולים לא מעט ויש להחליפם בכל X סריקות. 

יצרני הסורקים ממליצים לנקות את הסורק מידי פעם, כאשר לכל סורק יש כמות מסויימת של סריקות בין ניקוי לניקוי. הכלל הזה משתנה בין סורק לסורק והוא מושפע מאיכות וכמות הדפים הנסרקים. כיצד יודעים מתי לנקות את משטח הסריקה? בודקים מדגמית כל 50 קבצים שסרקתם ומוודאים שהם איכותיים. ברגע שגיליתם שיש לכלוך החוזר על עצמו, סימן שמדובר בלכלוך על פני משטח הצילום והגיע הזמן לניקויו.

כיצד מנקים את משטח הסריקה?

אם רכשתם סורק חדש מאיכות טובה, קרוב לוודאי שקיבלתם מספר אריזות של ניירות לחים הספוגים בחומר מיוחד. במידה ואין לכם מטליות כאלה, אפשר להשתמש בניירות לחים או במטלית לחה הספוגה במעט אלכוהול. בשום פנים ואופן אל תשתמשו בסמרטוטים הספוגים במים או במטליות מחוספסות. אם הסורק עבד לאורך מספר שעות, כפי הנראה הוא התחמם ויש להניח לו להתקרר לפני הניקוי.

– ראשית כבו את החשמל המוזן לסורק או נתקו אותו מהשקע.
– וודאו שמטלית הניקוי אינה ספוגה ביותר מידי נוזלים כדי שלא יווצר טפטוף נוזלים על המעגלים החשמליים שבלב הסורק.
– השתמשו בפנס או בתאורה טובה כדי לחפש את מקור הבעיה.
– פתחו את מכסה הסורק.
– העבירו את המטלית הלוך ושוב על פני משטח הזכוכית העליון והתחתון של הסורק עד שהלכלוך הוסר.
– השתמשו בנייר טישו רך לספוג ולנגב היטב את המשטח שניקיתם.
– אם גיליתם נקודות לכלוך נוספות בסמיכות למשטח הזכוכית נקו גם אותן.
– סגרו את מכסה הסורק וחברו את הסורק לחשמל.
– בצעו סריקת ניסיון ובדקו שהסריקה איכותית.

Comments are closed.