סריקת מסמכים לקליניקות רופאים

ניהול מסמכים

קליניקות של רופאים (פרטיות או במרפאות קופות החולים) מכילות מאות ואלפי תיקיות רפואיות עם מסמכים אישיים של מטופלים. כאשר הרופא רוצה לאתר מסמך מסוים של המטופל, הוא צריך להפסיק את עיסוקיו ולחפש את התיקייה הרלבנטית. לאחר שמצא את התיקייה עליו לחפש בה את המסמך הרצוי. אפשר להתעלם לרגע מבזבוז הזמן שהרופא השקיע בחיפוש המסמך, אבל מה יקרה אם הקליניקה תעלה באש, תוצף במים כתוצאה מגשם או תקלת צנרת, או שהתיקייה פשוט תלך לאיבוד (או שמסמך ספציפי יאבד)? כמה זמן יצטרך הרופא להשקיע בשחזור המסמך, אם בכלל?

סריקת מסמכים מאפשרת לרופא שמירה על מסמכי המקור הרפואיים של המטופלים והגנה עליהם מפני אבדן ונזק. סריקת מסמכים מאפשרת גם מתן שירות טוב יותר למטופלים ויכולת לקבל החלטות במהירות. ברגע שהתיקים הרפואיים בקליניקה נסרקו ושולבו בתוכנת ניהול מסמכים, הרופא יכול לאתר כל מסמך בלחיצת כפתור. מלבד המהירות בשליפת מסמכים, הרופא אינו משתמש בנייר ולכן אין סיכוי לאבדן מידע רפואי. בנוסף, הסריקה משפרת את אבטחת המידע ויוצרת גיבוי במקרה של אבדן המסמך או התיק הרפואי. 

לסריקת תיקים רפואיים יתרון נוסף. כאשר רופא רוצה להתייעץ עם קולגה ולשלוח אליו את המסמכים של המטופל, הוא יכול לעשות זאת בקלות ובמהירות באמצעות שליחת הקובץ הסרוק של התיק הרפואי במייל. סריקת תיקיות רפואיות יכולה לסייע למטופל לקבל דיאגנוזה רפואית נוספת תוך דקות, גם מרופא הנמצא בקצה השני של העולם, מבלי שהוא פגש בחולה.

מרפאות מכילות מסמכים רבים והן חשופות לפגעי אדם וטבע. כאשר תיקים רפואיים מאוחסנים לדוגמה בחלק התחתון של ארון הממוקם במרפאה הנמצאת בקומת קרקע, קיים סיכון ששטפון כתוצאה מגשם מאסיבי יציף את המשרד ויגרום לנזק בלתי הפיך לתיקים הרפואיים. באותה המידה קצר חשמלי במרפאה עתירת נייר עלול לגרום לשרפה שתכלה את כל תכולת המשרד, כולל המסמכים הרפואיים החשובים של המטופלים. כיוון שמדובר במסמכי מקור, לא ניתן לשחזר אותם והנזק הישיר למטופלים בלתי ניתן לשיעור.

Comments are closed.